Hodnocení trenéra Jursíka

U14 - sezóna 2018/2019 podzim: 

1) Jaké je vaše hodnocení podzimní sezóny? (výsledky, umístění v tabulce)

Podzimní část hodnotím z herního hlediska hodně pozitivně. Chlapci se zlepšovali v individuálních činnostech, zvládali týmové činnosti, většinu zápasů odehráli nadprůměrně. Dvě třetiny sezóny jsme hráli v horní polovině tabulky, bohužel jsme výsledkově nezvládli poslední dva zápasy, což nás stálo pozice a konečné 6.místo není adekvátním odrazem výkonnosti.

2) V čem se tým nejvíce zlepšil a na čem je potřeba ještě zapracovat? 
Chlapci hráli v minulém roce soutěž na šířku hřiště, navíc spolupracujeme teprve 4 měsíce, takže je z mého pohledu složitější na otázku odpovědět. Přesto se o to pokusím. Velkou změnu vidím v práci s prostorem, kdy už jsme schopni ovládnout celé hřiště, nedochází k dětským chybám v podobě stahování většího počtu hráčů k míči. Další velkou změnou je určitě kvalitní celoplošná kombinace. To co teď řeknu, není asi žádná změna, ale mám velkou radost s týmovosti kluků, z jejich chuti a radosti hrát fotbal. Zapracovat budeme chtít na lokomoční rychlosti, rychlosti práce s míčem, zvýšení sebedůvěry při rozehrávce. V neposlední řadě budeme pracovat na rozvoji síly a zlepšení soubojové úspěšnosti 1 na 1.

3) Kterého hráče byste vyzdvihl za podzimní výkony? 
Na začátku sezóny jsme přišli o brankáře a ročníkově odpovídající brankář široko daleko není. Proto jsme vděční za spolupráci s trenérem kategorie U13, který nám brankáře poskytl. Pro mě je to jeden z největších přínosů pro tým, Ondra Frgal podává výborné výkony a je oporou mužstva. Dále bych vyzdvihl jmenovitě ještě Dominika Kamidru, který je naším nejlepším střelcem a má velký potenciál. Když trochu zapracujeme na hlavě, bude super. Další hráče bych asi nejmenoval, ne proto, že by nebyl nikdo další, ale to mužstvo pracuje úžasně jak v zápasech, tak v tréninkách jako celek. Je to výborná parta, které bych přál, aby jim dobré vztahy vydržely co nejdéle, protože zápasy vyhrávají kvalitní týmy, kterým pomáhají individuality, opačně to funguje jen zcela vyjímečně. Za poslední slova bych chtěl vyzdvihnout i své kolegy trenéry, kteří s týmem pracovali přede mnou - D. Humeného a M. Kunovského.

4) Jaké máte cíle máte do jarní části? ( umístění, body, vstřelené branky,...) 
Cílem pro jarní část je stabilizovat výkonnost, zapojit co nejvíce hráčů do zápasového kolotoče. Umístění pro mě není to nejdůležitější, hlavně v této věkové kategorii. Chtěl bych mužstvo připravit tak, aby mohlo bojovat v soutěži U15 (za půl roku) o nejvyšší příčky. V jarní části budeme chtít pokračovat v kvalitní kombinační hře, plné rychlosti, běhání a šancí, která by nás měla vrátit do první čtyřky soutěže.

5) Chystají se v zimě změny v kádru ( příchody/ odchody)?
Jak už jsem uvedl výše, kádr je kvalitní, široký, takže nemáme potřebu do složení zasahovat. Každopádně pokud by přišel nějaký další šikula, určitě ho nepošleme pryč.